System zarządzania treścią (CMS) WordPress pozwala w łatwy sposób dostosować wszelkie funkcje strony. Tyczy się to także szablonu graficznego. Dzięki działalności szerokiej społeczności zebranej wokół systemu, z wielu z nich możemy skorzystać za darmo. Zobacz jakie darmowe szablony do WordPressa przygotowaliśmy dla Ciebie.
Nie da się ukryć, że WP skupia jedną z największych grup deweloperów i zwykłych odbiorców na obecnym rynku systemów zarządzania treścią. Dzięki temu, tworzenie stron internetowych w oparciu o ten skrypt jest nie tylko łatwiejsze, ale w większości przypadków bezpłatne.
Oczywiście wszystko dzięki tysiącom dodatków, które możemy pobrać zarówno z oficjalnej strony systemu, jak i z wielu serwisów branżowych. Do dyspozycji mamy zwłaszcza ogromny zbiór szablonów graficznych.
Najlepsze darmowe szablony WordPress
Ich liczba wynosi obecnie kilka tysięcy, dlatego postanowiliśmy przygotować niewielkie podsumowanie tego, co w sieci pojawiało się w 2017 roku. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla Waszej strony internetowej.
-
Llorix One Lite. Na początek coś minimalistycznego i bardzo eleganckiego. Llorix One Lite to szablon typu one-page, który doskonale sprawdza się na blogach. Ze względu na szatę graficzną, okaże się również bardzo dobrym wyborem na stronę firmową lub portfolio, w którym przedstawimy swoją ofertę oraz przykłady twórczości. Demo szablonu dostępne jest pod tym adresem.
-
Sydney. Tym razem szablon przygotowywany specjalnie pod strony biznesowe. Co ważne, wszelkie elementy mogą zostać bardzo łatwo dostosowane do naszych potrzeb. Wszystko to sprawia, że sprawdzi się on chociażby podczas opracowywania witryny firmowej doradztwa finansowego, bloga o elektronice czy też serwisu ofertowego.
Szablon obsługuje wszystkie wtyczki społecznościowe, w dodatku jest responsywny. Gwarantuje on także szybkie i stabilne działanie strony, bez zbędnego jej obciążania. Chcąc zobaczyć go na własne oczy, warto sprawdzić demo.
-
Moesia. Szablon bardzo często wybierany przez firmy. Zaproponowany układ bardzo dobrze nadaje się do prezentacji realizowanych usług, przykładowych prac, opinii klientów, wszelkiego rodzaju statystyk czy chociażby danych kontaktowych. Na górze strony dostępna jest także belka, na której mogą znaleźć się odnośniki do pozostałych sekcji. Chcecie zobaczyć, jak wygląda całość? Wystarczy przejść na tę stronę.
-
Portfolio Lite. Przygotowany w niezwykle profesjonalny sposób, bardzo dobrze nadaje się do stworzenia portfolio dla różnej maści artystów – fotografów, projektantów, malarzy etc. Pozwala na przygotowanie bardzo rozbudowanej galerii, która dodatkowo może zostać szeroko opisana. Zastosowana została także belka, z której użytkownicy strony przenoszą się do innych sekcji, na przykład cennika, danych kontaktowych czy też bloga.
-
Zerif Lite. Jeden z najpopularniejszych szablonów typu one-page w 2017 roku. Wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia witryn firmowych oraz specjalistycznych wizytówek. Co ważne, strona jest dzielona na konkretne sekcje, które pozwalają nam przedstawić wszystkie najważniejsze dane, ofertę czy chociażby przykłady dotychczasowych realizacji. Szablon łatwo poddaje się rozmaitym konfiguracjom, jest również bardzo elegancki pod kątem graficznym. Warto sprawdzić, jak wygląda przykładowa strona stworzona z użyciem Zerif Lite.
-
Hypermarket. Tym razem coś dla osób zainteresowanych otworzeniem sklepu internetowego. Szablon gwarantuje przede wszystkim bardzo atrakcyjną prezentację dostępnych na stronie produktów. Zdjęcia, opisy, ceny – wszystko wygląda niezwykle spójnie, co oczywiście ma wpływ na odbiór sklepu. Szablon jest oczywiście w pełni responsywny, dlatego użytkownicy nie muszą martwić się ewentualnymi niedogodnościami podczas realizowania zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
-
Shop Isle. Kolejne rozwiązanie specjalnie dla sklepów online. Przygotowany został on w oparciu o zasady typowe dla wtyczki WooCommerce, która jest najpopularniejszym dodatkiem tego typu. Szablon charakteryzuje się minimalistycznym, niezwykle eleganckim układem, który pozwala na odpowiednie wyeksponowanie sprzedawanych towarów. Bardzo często znajduje zastosowanie w sklepach oferujących odzież i biżuterię. Wersję demo znajdziecie tutaj.
-
GeneratePress. Na koniec szablon, który okaże się przydatny dla stron intensywnie promowanych pod kątem pozycjonowania SEO. Co ważne, jest on bardzo „lekki”, co przekłada się na sprawność funkcjonowania witryny. Do tego należy dołożyć pełną responsywność oraz szerokie możliwości konfiguracyjne, dzięki którym w prosty sposób dostosujemy go do własnych potrzeb i wymagań. Szablon współpracuje z wieloma wtyczkami, takimi jak WooCommere oraz bbPress. Demo? Znajduje się tutaj.
To oczywiście zaledwie niewielki wycinek tego, co można znaleźć w Internecie. Jak już wspomnieliśmy, darmowych szablonów graficznych jest mnóstwo, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.